Merit Hempe

Спорт

Американката Мерит Хемпе доби македонски пасош и ќе ја засили нашата репрезентација

А1он
Кошаркарката на евролигашот УСК Прага, Мерит Хемпе, ќе биде нов член на женската репрезентација на Македонија во продолжението од квалификациите за женскиот Евробаскет 2023. Искусната