mekedonec

Регион

Реконструкција на албанската влада, меѓу новите министри и еден Македонец

А1он
Албанскиот премиер и лидер на Социјалистичката партија, Еди Рама, на денешното партиско собрание соопшти за реконструкција на владиниот кабинет, а целосно е сменет и Секретаријатот