mauro ikardi

Спорт

Јувентус и ПСЖ ги договараат конечните детали за трансферот на Икарди

А1он
Пари Сен-Жермен се согласи да го пушти напаѓачот Мауро Икарди во Јувентус. Сепак, Французите се подготвени да го дадат на позајмица 28-годишниот Аргентинец за оваа
Спорт

Икарди не тренира, зборува само со Спалети

А1он
Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди не учествувал на последната тренинг-сесија на тимот поради проблеми со десното колено. Официјалните информации од италијанскиот клуб се дека аргентинскиот