matijas tel

Спорт

Матијс Тел влезе во историјата, а Штутгарт освои бод против Баерн

А1он
Матијс Тел, младиот напаѓач на Баерн Минхен, постигна дебитантски гол за баварскиот клуб и влезе во историјата на Бундес – лигата. Сепак, Баерн не триумфираше