masters monte karlo

Спорт

Мастерсот во Монте Карло го потврди учеството на Ѓоковиќ

А1он
Организаторите на Мастерсот во Монте Карло, првиот сезонава што се игра на земјена подлога, официјално го потврдија доаѓањето на вториот тенисер во светот. Турнирот кој