masakrot vo minhen

Свет

Германскиот претседател Штајнмаер побара прошка за пропустите што довеле до масакрот на ОИ во Минхен во 1972 година

А1он
Германија денеска им се извини на семејствата на жртвите од нападот на Олимписките игри во Минхен пред 50 години и ја призна одговорноста за серијата
Свет

Германската Влада ќе им плати отштета на семејствата на жртвите од масакрот во Минхен 1972

А1он
Германската Влада денеска соопшти дека ќе плати дополнителна отштета на семејствата на 11 израелски спортисти кои беа убиени од палестинската терористичка група „Црн септември“ за