Mark Esper

Свет

САД треба да распоредат повеќе војска во Бугарија и Романија за да запрат руска агресија, вели поранешниот секретар за одбрана

А1он
Поранешниот министер за одбрана на САД, Марк Еспер, изјави дека САД треба да распоредат дополнителна војска долж крајбрежјето на Црното Море во Бугарија и Романија,
Свет

Еспер: Кинезите не беа искрени за коронавирусот, ниту сега не им верувам

А1он
Американскиот секретар за одбрана Марк Еспер денеска изјави дека кинеските лидери мамеле и не биле транспрентни за епидемијата со новиот коронавирус , како и дека
Свет

Еспер: Не сакаме војна со Иран, ама сме подготвени за неа

А1он
Американскиот државен секретар за одбрана Марк Еспер изјави дека Соединетите Американски Држави сакат да се намалат моменталните тензии со Иран, но и дека се подготвени