maleija

Свет

Малезија ги обвинува директорите на Голдман Сакс за проневера

А1он
Малезија поднесе обвинение против 17 актуелни и поранешни директори на американската инвестициска банка Голдман сакс поради сомнение дека учествувале во проневери со вредност од неколку
Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Тела на патници од малезискиот авион паѓале во дворови

А1он
Телата на патниците од малезискиот авион кој во четвртокот се сруши во источниот дел на Украина, биле расфрелни на дури 14 километри. Досегашните испитувања покажале