luiz markez

Спорт

Почина легендарен шпански фудбалер

А1он
Поранешниот легендарен играчна Бетис, Луис Маркез, почина на 51-годишна возраст. Трагичната вест дојде од Севиља, бидејќи Бетис потврди дека еден од најголемите фудбалери во историјата