los angele

Свет

Афроамериканец почина по полициска интервенција во Лос Анџелес

А1он
Кинан Андерсон, братучед на ко-основачот на Black Lives Matter, Патриша Кулорс, почина неколку часа откако полицијата во Лос Анџелес постојано го тетеризираше и го држеше