limuzina

Свет

ВИДЕО: Путин самиот седна да ја проба претседателската лимузина

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин го искористи денешното отворање на последниот дел од нова обиколница во Московскиот Регион, за самиот да седне зад воланот на претседателската
Свет

Лимузина изгази минувачи во Њујорк, најмалку 20 загинати

Кристијан Ландов
Полицијата во американската држава Њујорк соопшти денеска дека 20 луѓе загинале откако во градот Скохери лимузина удрила во минувачи. Возилото според локалните власти со голема