liga sampioni

Свет

ВИДЕО: Почетокот на Лигата на шампионите одложен поради хаос на стадионот, навивачите масовно ја прескокнуваа оградата

А1он
Финалето од Лигата на шампионите меѓу Ливерпул и Реал Мадрид доцнеше повеќе од 30 минути поради хаотични сцени пред стадионот „Стад де Франс“. Најпрвин се
Спорт

УЕФА: Без завршена сезона, ќе нема клубови во ЛШ и ЛЕ

А1он
Европската фудбалска асоцијација (УЕФА), според англиски весник „Сан“, ги известила националните Федерации дека ќе останат без претставници во Лигата на шампиони и во Лига Европа,
Спорт

Жалбата на Манчестер сити за забрана на настап во ЛШ може да биде одложена

А1он
Ситуацијата со жалбата на Манчестер сити за исклучување од европските натпреварувања останува неизвесна. Судот за арбитража за спорт (КАС) може да го одложи разгледувањето на
Спорт

Роналдо сака да замине од Реал

Фудбалерот на Реал Мадрид Кристијано Роналдо, веднаш по финалето во Лигата на шампионите на соиграчите им соопштил дека размислува да го напушти клубот. Според шпанскиот
Спорт

Порaз на Вардар, реваншот со Динамо на 20 јули

А1он
Македонскиот шампион Вардар го загуби првиот натпревар од 2.коло од квалификациите од Лигата на шампионите. На Националната Арена „Филип Втори“ поуспешен синоќа беше хрватскиот првак