lg

Магазин

„Ел-џи“ паметните телефони, најверојатно, заминуваат во историјата

А1он
Јужнокорејската компанија „Ел-џи“ долги години беше добро познато име на пазарот на телефони. Сепак, последниве неколку години, ја губи трката со „поголемите играчи“… Така, за
Економија

ЛГ планира да престане со производство на телефони

А1он
Корејскиот производител ЛГ Електроникс може да го напушти производството на паметни телефони, откако загуби околу 4,5 милијарди долари во тој бизнис во изминатите пет години,
Економија

Самсунг и Ел-Џи преговараат за индустриска соработка

А1он
Јужнокорејскиот конгломерат Самсунг Електроникс (Samsung) започна преговори со конкурентската компанија Ел-Џи (LG) за набавка на ЛЦД ТВ екраните, среде најавената транзиција кон производство на нова
Економија

Ел Џи со највисоки квартални приходи во својата историја

Ел Џи (LG) официјално ги објави финансиските резултати за последниот квартал, кој заврши на 30 септември, кои се причина за задоволство на инвеститорите. Резултатите покажуваат