letna sezona

Регион

Во Херцег Нови 93 отсто помалку гости за разлика од лани

А1он
Во Херцег Нови има околу 1530 туристи, што е за 93 отсто помалку во однос на истиот период минатата година, говорат податоците на Tуристичката организација
Регион

Грција ги објави протоколите за претстојната летна сезона

А1он
План за управување со сомнителен случај на Ковид-19, потребно е да имаат сите хотели и туристички објекти во Грција, согласно здравствените протоколи од Министерството за
Регион

Бугарија од 13 мај ја отвора сезоната за домашни туристи, во преговори и за странски

А1он
Домашниот туризам во Бугарија ќе продолжи на 13 мај, кога ќе заврши вонредната состојба, но не е познато кога земјата ќе почне да прима странски