lebron

Спорт

Леброн Џејмс го поистовети Ковид-19 со настинка

А1он
Додека бројот на заразени и хоспитализирани во САД забрзано расте, кошаркарската ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, крена прашина во јавноста со својата објава
Спорт

Левандовски, Леброн, Надал и Хамилтон претенденти за наградата „Лауреус“

А1он
Објавени се номининациите за престижната спортска награда „Лауреус“ за 2020 година. Номинирани за наградата во категоријата спортист на 2020 година се: – фудбалерот на Баерн,
Спорт

Меџик Џонсон: Леброн треба да ја добие наградата за МВП на сезоната

А1он
Легендата на Лос Анџелес Лејкерс, Меџик Џонсон, напиша на Твитер дека Леброн Џејмс најмногу заслужува да биде прогласен за МВП (највреден играч) за сезоната 2019/20
Спорт

Кармело Ентони: Ние со Леброн, Пол и Вејд сонувавме да играме за истa екипа

А1он
Кошаркарот на Портланд, Кармело Ентони, преку социјалните мрежи ја кажа заедничката желба што ја имал тој и неговите пријатели и кошаркарски ѕвезди Леброн Џејмс, Крис