kvalifikacii

Спорт

Македонските кошаркари поразени на стартот на евроквалификациите во Перм

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација загуби попладнево од Италија со 92:84, во првиот од четирите завршни натпревари што до понеделник ќе ги игра во рускиот град Перм
Спорт

Македонија ќе организира два квалификациски турнира за ЕП во одбојка, откако Данска се откажа

А1он
Македонската одбојкарска репрезентација ќе биде домаќин на двата квалификациски турнири за пласман на Европското првенство, откако Данска се повлече од организацијата на еден од турнирите
Спорт

ИХФ ги одложи ракометните квалификации за Олимписките игри

А1он
Меѓународната ракометна федерација донесе одлука за одложување на квалификациите за Олимписките игри во Токио што требаше да се одиграат во април (мажи) и март (жени).
Спорт

Квалификации за ЕП 2021 во одбојка: С. Македонија со Данска, Турција и БиХ

А1он
Македонската одбојкарска репрезентација ги доби ривалите во квалификациите за Европското првенство во 2021 година. Жрепката што се одржа попладнево во Луксембург, ги смести „црвено-жолтите“ во
Спорт

Барди отпадна, Младеновски и Стоилов дополнително повикани во македонската репрезентација

А1он
Енис Барди поради повреда не е во можност да биде дел од македонската фудбалска репрезентација за претстојните натпреварите од квалификациите за ЕУРО 2020. Селекторот Игор
Спорт

Шпанија сепак пресилна за Македонија

А1он
Фудбалската репрезентација на Шпанија се покажа како пресилна за репрезентација Македонија. Иако, нашите фудбалери се надеваа на позитивен резултат, сепak Шпанците забележаа победа со 2:1
Спорт

Комплетирано третото коло во ракометните квалификации за ЕП 2018

А1он
Во квалификациите за Европското ракометно првенство што следната година ќе се одржи во Хрватска комплетирано е третото коло. Дербито на колото меѓу Унгарија и Данска