kvalifikacii ep

Спорт

УЕФА ги казни Романците поради транспарентот „Косово е Србија“

А1он
Европската фудбалска федерација му изрече казна на Фудбалскиот сојуз на Романија поради однесувањето на навивачите на таа селекција на натпреварот со Косово. Следниот натпревар против
Спорт

„Пирова“ победа на македонските кошаркари над Естонија во евроквалификациите

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација остана без учество на Европското првенство, и покрај победата над Естонија попладнево во Перм од 86:84, што беше недоволна во пресметката со
Спорт

Македонија ќе ги дознае противниците во квалификациите за ЕП 2020

А1он
Репрезентацијата на Македонија денеска ќе ги дознае противниците во квалификациите за ЕП 2020. Македонската репрезентација е сместена во петтиот шешир пред денешната ждрепка, која ќе