krsko

Регион

Земјотрес ја погоди областа кај Кршко во Словенија

А1он
Земјотрес со јачина од 2,6 степени според Рихтеровата скала околу 19 часот ја погоди областа кај Кршко во Словенија. Според сеизмолошките служби, епицентарот на земјотресот
Свет

Надојдената Сава не ја загрозува работата на нуклеарката „Кршко“

А1он
Надојдената Сава не ја загрозува работата на нуклеарната централа „Кршко“ и ситуацијата е стабилна и под контрола, објави словенечката управа за нуклеарна безбедност, откако надлежните