krik

Култура

Изложба „Сенките на занаетите“ од турскиот уметник Билал Јилмаз утре на програмата на фестивалот КРИК

А1он
Во рамки на програмата на седмото издание на КРИК – фестивал за критичка култура, утревевечер (четврток, 30 јуни) во КСП Центар – Јадро, во 20
Култура

Поетско читање вечерва на фестивалот КРИК, вчера покрај трпеза познати уметници и писатели говореа за демокртијата

А1он
Во рамки на програмата на КРИК – фестивал за критичка култура вечерва (петок, 24 јуни) ќе се одржи поетско читање и одбележување на двотомното издание
Култура

„Гозба или за љубовта” на КРИК 07 – уметници и писатели ќе говорат за демократијата, уметноста, љубовта, пријателството и убавото

А1он
Во рамки на КРИК 07, во четврток, 23 јуни, во Сули ан ( Стара скопска чаршија, во просторот на ФЛУ) ве каниме на „Гозба или
Култура

Со предавање на Нејтан Браун од Канада вечерва почнува КРИК – фестивал за критичка култура

А1он
Вечерва во 20 часот, во просториите на Чифте Амам, започнува јавната програма на седмото издание на КРИК – фестивал за критичка култура, во организација на
Култура

Во МСУ предавање на Михаел Хајнрих – „КРИК 06: Јазол – привремено постоење, анксиозност и загубена иднина“

А1он
Во рамки на фестивалот „КРИК 06: Јазол – привремено постоење, анксиозност и загубена иднина“ вечер во Музејот на Современа Уметност (МСУ) предавачот Михаел Хајнрих ќе
Култура

Со предавање за женското движење во Бугарија завршува КРИК – фестивал за критичка култура

А1он
Годинашново петто издание на КРИК – фестивал за критичка култура во организација на „Контрапункт“ завршува вечер со предавањето од третиот програмски дел на тема „Леви
Култура

Онлајн предавање на германскиот политиколог Михаел Хајнрих на КРИК – фестивалот за критичка култура

А1он
Годинашното петто издание на КРИК – фестивалот за критичка култура продолжува денеска со онлајн предавање на германскиот политиколог Михаел Хајнрих на тема „Фетишизмот и секојдневието“.
Култура

Фестивалот КРИК продолжува со онлајн-предавање на германскиот политиколог Михаел Хајнрих

А1он
Петтото издание на КРИК – Фестивал за критичка култура продолжува утре со онлајн-предавање на германскиот политиколог Михаел Хајнрих на тема: „Фетишизмот и секојдневието“ од 20