kralica

Свет

ВИДЕО: Обраќање на кралицата Елизабета на Денот на Комонвелтот

А1он
Британската кралица Елизабета денеска го прослави Денот на Комонвелтот, само неколку часа пред американското интервју на нејзиниот внук, принцот Хари, и неговата сопруга Меган, што
Магазин

Британската кралица пријавена во полиција затоа што не и бил врзан појасот

А1он
Британската кралица Елизабета Втора е пријавена во полиција во Западен Јоркшир, затоа што, како што се тврди, немала врзан појас кога со своето официјално возило
Свет

„Лондон бриџ падна“: Тајниот план за деновите по смртта на кралицата

А1он
Гардијан – Лондон Таа е почитувана низ целиот свет. Таа надживеа 12 американски претседатели. Таа се залага за стабилност и ред. Но нејзиното кралство е
Свет

„Тајмс“: Меј ја стави кралицата во тешка позиција со поканата на Трамп за државна посета

А1он
Премиерот на Велика Британија Тереза Меј лично настојувала кралицата Елизабета Втора да испрати официјална покана до претседателот на САД Доналд Трамп за државна посета во
Свет

Кралицата Елизабета бара помошник на готвачот, чија плата би била 27.000 евра

А1он
Се бара помошник на главниот готвач, годишната плата изнесува 27.000 евра, за 45-часовна работна недела, стои на огласот кој на интернет го поставија од Бакингемската
Магазин

Концерт во чест на Кралицата Елизабета

А1он
Во Лондон денеска заврши спектакуларно празнувањето на дијамантскиот јубилеј на Кралицата Елизабета. Во нејзина чест беше одржан концерт пред Бакингамската палата. http://www.youtube.com/watch?v=UyrhmKztX1Y Според организаторите на