kral salman

Свет

Саудискиот крал Салман направи операција на жолчката

А1он
Саудискиот крал Салман бин Абдулазиз е успешно опериран, соопштија денеска властите во Саудиска Арабија, само неколку дена откако беше примен во болницата поради воспаление на