kosovo apsenje

Регион

Косовска полиција: Убиени тројца напаѓачи, еден уапсен и уште четири лица поврзани со „криминалната група“

А1он
Досега тројца напаѓачи се убиени во размената на оган во селото Бањска, каде тензиите не стивнуваат од доцна синоќа, додека еден е уапсен, потврди косовската