koronavirus srbija

Регион

Белградските студенти кои ќе вакцинираат ќе добиваат влезници за Егзит

А1он
За да ги мотовира граѓаните на вакцинација Градот Белград подготува за жителите на главниот српски град различни поклони изјави денеска заменикот градоначалник Горан Весиќ. Тој
Регион

Од денеска во Србија е достапен дигиталниот зелен сертификат

А1он
Граѓаните на Србија од денеска можат да го преземат Дигиталниот зелен сертификат, односно потврдата за вакцинација против Ковид-19 и резултатите од различни тестови на инфективната
Регион

Драматична состојба со Ковид-19 во Врање, шопингот на Македонците една од причините

А1он
Епидемиолошката ситуација во Врање е вонредна и исклучително тешка велат епидемиолозите од Здравствениот центар во градот. Последниот период Врање заедно со Белград е едно од
Регион

Србија денеска добива 100 илјади нови дози од руската вакцина Спутник

А1он
Во Србија вечер ќе пристигнат нови 100 илјади дози од руската вакцина Спутник V потврди утрово министерот за иновации и технолошки развој, Ненад Поповиќ. Србија