koronavirus slovenija

Регион

ВИДЕО: Илјадници луѓе на улиците на Љубљана, солзавец и водени топови

А1он
Неколку илјади демонстранти се собраа во центарот на Љубљана во уште една од низата испровоцирани од незадоволството поради корна мерките. Демонстрантите маршираа по улиците на