koronavirus indija

Свет

„Емирејтс“ бесплатно ќе пренесува помош од Дубаи во Индија

А1он
Авиокомпанијата „Емирејтс“ денеска соопшти дека од оваа недела бесплатно ќе превезува медицински производи од Дубаи во девет градови во Индија за да помогне во борбата