koronavirus hrvatska

Регион

ВИДЕО: Министерот за здравство на Хрватска вакцинираше граѓани

А1он
Министерот за здравство на Хрватска, Вили Берош заедно со медицинскиот персонал од Хрватскиот завод за јавно здравје лично ги вакцинираше граѓаните. „Ова е борба за
Регион

Во Хрватска 3.537 новозаразени, 47 починати од коронавирус за еден ден

А1он
Во последните 24 часа, во Хрватска се регистрирани рекордни 3.573 нови случаи на коронавирус, а починаа 47 лица. Бројот на активни случаи достигна 19.079. Хоспитализирани