konmebol

Спорт

КОНМЕБОЛ и предложи на УЕФА да биде домаќин на натпревар помеѓу Аргентина и Италија

А1он
Фудбалската конфедерација на Јужна Америка (КОНМЕБОЛ) ја покани Европската асоцијација (УЕФА) да одржи натпревар помеѓу репрезентациите на Аргентина и Италија. Аргентина го освои Купот на
Спорт

Финалето на Купот на Америка ќе се игра на „Маракана“

А1он
Последниот натпревар од Купот на Америка ќе се одржи на 10 јули на стадионот „Маракана“ во Рио де Жанеиро, соопштено е на веб-страницата на Јужноамериканската
Спорт

КОНМЕБОЛ и го одзеде правото на Колумбија да биде домаќин на Купот на Америка

А1он
Јужноамериканската фудбалска конфедерација (КОНМЕБОЛ) и го одзеде правото на Колумбија да биде домаќин на Купот на Америка, соопштено е на веб-страницата на организацијата. Претходно, на
Спорт

КОНМЕБОЛ ги одложени мартовските квалификации за СП 2022

А1он
Фудбалската конфедерација на Јужна Америка (КОНМЕБОЛ) донесе одлука за одложување на квалификациските натпревари во март 2022 година, објави прес-службата на организацијата. Тренери на голем број