kolabirase

Спорт

Гудељ е свесен и стабилен, ќе биде задржан на опсервација

А1он
Српскиот фудбалер Драгиша Гудељ, брат на репрезентативецот на Србија, Немања, заврши во болница откако ја загуби свеста на натпревар помеѓу неговиот клуб Кордоба кој гостувањеше
Спорт

(ВИДЕО) Драгиша Гудељ колабираше на теренот и остана без свест

А1он
По само десет минути игра, натпреварот помеѓу Кордоба и Расинг де Ферол беше прекинат, бидејќи српскиот фудбалер Драгиша Гудељ колабираше на теренот и остана без