kiselina

Свет

Лондон: Девет лица се повредени со киселина, жена и деца се префрлени во болница

А1он
Девет лица, меѓу кои деца и полицајци, се пренесени во болница откако врз нив била фрлена „корозивна супстанца“ во јужен Лондон, соопшти лондонската полиција. Мажот-напаѓач