kijanu rivs

Магазин

Нова кражба во домот на Киану Ривс: снимени крадците со скијачки маски, полицијата со морничава теорија

А1он
Крадци упаднале во домот на Кијану Ривс во населбата Холивуд Хилс. Полициската управа во Лос Анџелес добила анонимен повик за „можно медозволено навлегување на поседот“
Магазин

(ВИДЕО) Кијану Ривс се враќа како Џон Вик во новиот тизер трејлер

А1он
Кијану Ривс ја репризира улогата на Џон Вик во претстојното продолжение на акциониот блокбастер.Холивудскиот актер повторно ќе го глуми титуларниот убиец во четвртиот од серијалот