kerson

Свет

Руските се повлекле пред украинската контраофанзива во областа Керсон

А1он
Руските окупациони власти на југот на Украина соопштија дека нема потреба од паника иако руските сили морале да се повлечат пред украинската контраофанзива во областа
Свет

Украина: Руските војници преговараат за предавање во близина на Керсон

А1он
По големата контраофанзива на истокот на Украина, во која Украина ослободи огромна територија, армијата соопшти дека има движење и на југ, кај Керсон. Украина пред
Свет

Контранапад на украинските сили за ослободување на Керсон

А1он
Украинските сили почнаа контраофанзива за јужниот град Керсон, што е под окупација на руските сили, изјави денеска претставник на локалната власт. – Денеска имаше голем