katar2022

Спорт

(ВИДЕО) Нов скандал во Катар: Домаќините го прекинаа интервјуто со навивач во инвалидска количка и малтретираа новинари

А1он
Светското првенство во Катар е во тек, а повторно пристигнуваат вести за инциденти и непријатности кои ги доживеаја новинарските екипи. По инцидентот што го имаше
Спорт

Навивачите во Катар плаќаат до 30 евра за пиво, 13 евра за безалкохолно, казните за пиење алкохол на недозволени места и до 800 евра

А1он
Пивото е една од главните теми меѓу навивачите во Катар. Бедна грчка салата од 10 евра или речиси 100 евра за пет пива, два минијатурни
Спорт

ВИДЕО: Мексиканци се обидоа да внесат алкохол во Катар, обезбедувањето веднаш ги спречи

А1он
Обезбедувањето веднаш реагирало. Пред почетокот на Светското првенство, ФИФА забрани продажба на алкохол на сите стадиони во Катар каде се играат натпреварите на Светското првенство.
Спорт

Јапонците направија сензација, а по мечот го одушевија светот со својот гест

А1он
Неверојатна дисциплина на азискиот тим. Јапонската фудбалска репрезентација приреди сензација во групата Е, откако во средата на 23 ноември ја совлада селекцијата на Германија со
Спорт

Само 9,2 милиони Германци го следеле поразот на Германија од Јапонија

А1он
Само 9,2 милиони Германци вчера го следеа телевизискиот пренос од првиот натпревар на германската репрезентација на Светското првенство во Катар, на кој Јапонија изненадувачки славеше
Спорт

Папата Франциск се помоли Светското првенство во Катар да биде можност за мир во светот

А1он
Папата Франциск денеска го поздрави одржувањето на Светското првенство во фудбал и се помоли Мундијалот во Катар да биде можност за хармонија и мир во