katana

Свет

Во Германија уапсен маж кој шетал со самурајски меч и пиштол

А1он
Германската полиција уапси маж кој кусо време предизвикал паника во пешачка зона во Гринштат, југозападна Германија, каде се појавил со самурајски меч и пиштол. По