kasteks

Свет

Францускиот премиер е во изолација, сопругата му е болна од Ковид-19

А1он
Францускиот премиер Жан Кастекс е ставен во изолација седум дена по контакт со неговата сопруга, која е позитивна на Ковид-19. „Премиерот, кој ја прими првата
Свет

ВИДЕО: Францускиот премиер Кастекс ја прими првата доза од вакцината на „АстраЗенека“

А1он
Премиерот на Франција, Жан Кастекс, денеска ја прими првата доза од вакцината на компанијата „АстраЗенека“ во болницата Бегин, во Сен Манде, близу Париз. Вакцината треба
Свет

Кастекс: Франција е во третиот бран од епидемијата, нападнати сме од бројни варијанти на вирусот

А1он
„Епидемијата има продолжување“, изјави францускиот премиер Жак Кастекс пред Националното собрание, точно една година откако Емануел Макрон го нареди првото „затворање“ на земјата. Франција „влезе
Свет

Кастекс: Рестораните и приватните собири се главните жаришта на Ковид-19 во Франција

А1он
Францускиот премиер Жан Кастекс денеска изјави дека неделава ќе биде достапна национална студија за главните жаришта на коронавирусот во земјата. Според првите елементи со кои