karlov

Регион

Доживотен затвор за пет лица поради учество во убиството на рускиот амбасадор во Анкара

А1он
Турскиот суд денеска осуди пет лица на доживотен затвор поради учество во убиството на рускиот амбасадор во Анкара, Андреј Карлов во 2016 година. Еден од