karatisti

Спорт

Три медали за каратистите на „Макпетрол” на Балканското првенство во Љубљана

А1он
Едно златно одличје и две бронзени освоија каратистите на „Макпетрол“ на Балканското првенство за кадети, јуниори и У-21 што неодамна се одржа во Љубљана. Витомир
Спорт

Две бронзи за каратистите на „Макпетрол“ на Европското првенство за кадети и јуниори

А1он
Македонските репрезентативци и членови на клубот „Макпетрол“, Витомир Трајковски и Стефан Стојановиќ, освоија бронзени медали на Европското првенство за кадети, јуниори и помлади сениори (У-21)
Спорт

Осум медали за каратистите на „Макпетрол“ на интернационален турнир во Босна и Херцеговина

А1он
Каратистите на клубот „Макпетрол“ – Скопје се вратија со осум медали од меѓународниот карате турнир „Ноќ на шампионите 2022“ што се одржа викендов во Бјелина,