kanski filmski

Магазин

Новиот филм на Џони Деп го отвора Канскиот филмски фестивал

А1он
Новиот филм на Џони Деп „Жан ди Бари“ ќе го отвори овогодинешниот филмски фестивал во Кан, објавија организаторите. Во филмот, покрај Деп, Мејвен Ле Беско
Култура

Јужнокорејскиот филм „Паразит“ добитник на Златната палма во Кан

А1он
Филмот „Паразит” на јужнокорејскиот режисер Бонг Џон Хоа ја освои Златната палма на филмскиот фестивал во Кан. Наградата Гран е за филмот „Атлантис”, на француско-сенегалската
Магазин

Алесандра Амбросио повторно во центарот на вниманието на Канскиот фестивал

А1он
Манекенката Алесандра Амбросио, повторно беше ѕвезда на црвениот тепих во Кан. На вториот ден на Канскиот филмски фестивал, бразилската убавица се појави во црвена креација