kabul napad

Свет

Најмалку едно лице загина при експлозија на бомба во Кабул

А1он
Најмалку едно лице загина, а тројца се повредени при вчерашната експлозија на бомба поставена во комбе во Кабул, соопштија авганистанските власти. Засега никој не презел
Свет

ИД презеде одговорност за ракетниот напад кон аеродромот во Кабул

А1он
Џихадистичката група Исламска Држава презеде одговорност за денешниот ракетен напад кон аеродромот во авганистанскиот главен град Кабул. – Војниците на калифатот истрелаа шест ракети кон
Свет

„Исламска држава“ ја презеде одговорноста за ракетниот напад во Кабул

А1он
Џихадистичката група „Исламска држава“ ја презеде одговорноста за ракетниот напад во густо населените зони на авганистанскиот главен град Кабул, при што загинаа најмалку осум лица.
Свет

Амбасадата на САД во Кабул погодена од ракета една минута по полноќ на 11 септември

А1он
Американската амбасада во Кабул е погодена од ракета една минута по полноќ на 18-годишнината од нападите на 11 септември на Светскиот трговски центар. Веднаш се