jutub

Свет

ЈуТјуб ја суспендира телевизијата Скај њуз Австралија поради дезинформации за Ковид-19

А1он
ЈуТјуб објави дека на една недела го суспендира телевизискиот канал Скај њуз Австралија од својата платформа за размена на видео-снимки поради лажни информации за Ковид-19.