junajted grup

Економија

Компанијата Виваком, во сопственост на Јунајтед Груп е најбрзо растечки давател на сателитски услуги на глобално ниво

А1он
Бугарскиот телеком се искачи на врвот на Светската асоцијација за телепорт (WTA) само две години откако му се приклучи на водечкиот телекомуникациски и медиумски оператор
Економија

Јунајтед Груп го назначи Кике Вивас за нов потпретседател за маркетинг на Групацијата

А1он
Водечкиот снабдувач на телекомуникациски услуги и медиуми во Југоисточна Европа – Јунајтед Груп, во чии рамки работи компанијата Тотал ТВ во Република С. Македонија, денес
Економија

Плана Телепорт” на Јунајтед Груп добива целосен сертификат за ниво 4 од Светската асоцијација за сателитски комуникации

А1он
Јунајтед Груп денес објави дека нивниот бугарски оператор „Виваком” e награден од Светската асоцијација за сателитски комуникации (World Teleport Association) со целосен cертификат за ниво
Спорт

Јунајтед Груп: Вучиќ не ја говори вистината, понудивме 35 милиони евра за Премиер Лигата

А1он
Александар Вучиќ, кој вчера се разоткри како главен стратег на компанијата Телеком Србија и како некој кој учествувал во преговорите за купување на правата за
Економија

Јунајтед Груп ја презеде најголемата бугарска медиумска групација Нова

А1он
Телекомуникацискиот и медиумски оператор Јунајтед Груп соопшти денеска дека завршил со купувањето на најголемата бугарска медиумска компанија Нова Бродкастинг Груп. Во бугарската група се наоѓаат