jorn rode

Регион

Роде: Визната либерализација за Косово може да се очекува на почетокот на 2013 година

А1он
Амбасадорот на Германија во Косово, Јорн Роде изрази уверување дека укинувањето на Шенген-визите за косовските граѓани може да се случи на почетокот на 2013 година,