jan kucijak

Свет

Убиецот на словачкиот новинар Јан Куцијак осуден на 25 години затвор

А1он
Врховниот суд на Словачка денеска го осуди убиецот на истражувачкиот новинар Јан Куцијак и на неговата девојка, на на 25 години затвор за злосторствата извршени
Регион

Убиецот на словачкиот новинар осуден на 23 години затвор

А1он
Словачкиот суд го осуди поранешниот војник Мирослав Марчек на 23 години затвор поради убиството на истражувачкиот новинар Јан Куцијак и неговата свршеница Мартина Кушнирова во
Свет

Убиецот на новинарот Јан Куцијак е поранешен војник

А1он
Обвинителството на Словачка соопшти дека поранешниот војник Мирослав Марчек е убиецот на новинарот Јан Куцијак и неговата свршеница, јави Словачкото радио. Марчек признал дека го