jaka blazic

Спорт

Јака Блажич останува уште две сезони во Цедевита Олимпија

А1он
Словенечкиот кошаркар Јака Блажич го продолжи договорот со Цедевита Олимпија на уште две сезони, јавуваат локалните медиуми. Искусниот бек и словенечки репрезентативец минатата сезона во