ivap

Економија

Ивент-индустријата продолжува со протести пред Владата и денеска

А1он
Ивент-индустријата и денеска ќе протестира пред Владата од 12 до 15 часот. „Најмалку што очекувавме од Владата беа медиумски оркестрирани напади кон нас и извртување
Економија

ИВАП: Компаниите од индустријата за организација на настани се пред колапс

А1он
Компаниите од индустријата за организација на настани денеска протестираат пред Владата со барање да се најде решение за состојбата на овој сектор којшто поради пандемијата
Економија

Асоцијација ИВАП бараат средба со Владата и решение за нивната работа најдоцна до 29 март

А1он
„По неколку неуспешни обиди да стапиме во контакт со вас или некој од членовите на Владата задолжени за прашањето кое не засега, приморани сме на
Видео Економија

ВИДЕО: „ПОМЕН – една година тишина“, компаниите за организирање настани протестираа пред Владата

Габриела Димковиќ-Мишевска
Со мотото „ПОМЕН – една година тишина!“, со транспаренти во рацете „Спасете ја ивент-индустријата“, вработените во продукциските компании за организирање настани се собраа пред Владата
Економија

Ивент компаниите в понеделник на собир ќе побараат од Владата да изнајде начин и да им помогне

А1он
Под мотото „ПОМЕН – една година тишина!“, по повод точно една година од забраната за одржување на јавни настани, заради Ковид пандемијата, в понеделник точно
Економија

Асоцијацијата за организација на настани незадоволна од петтиот пакет мерки

А1он
Членките на Асоцијацијата ИВАП кои се директно вклучени во организацијата на настани не се задоволни од петтиот пакет економски мерки што вчера го презентираше Владата.