ilan omar

Свет

Конгресменката Омар бара истрага против Трамп заради смртта на нејзиниот татко од Ковид-19

А1он
Американската конгресменка од Минеаполис, Илхан Омар, побара отворање истрага против американскиот претседател Доналд Трамп за „криминално занемарување на лекувањето на нејзиниот татко“. Таткото на Илхан
Свет

(ВИДЕО) Остар одговор на Трамп кон конгресменката муслиманка: Нема да заборавиме

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер објави снимка со која потсетува на терористичкиот напад од 11 септември 2001 година. Снимката со опис „Никогаш нема да