hugo loris

Спорт

Лорис се искачи на третото место по број на настапи за Франција

А1он
Голманот и капитен на француската фудбалска репрезентација Хуго Лорис се најде во почетниот состав за вечерашниот натпревар во Париз од Лигата на нации против Португалија.