huan karlos

Свет

Градот Барселона му ги одзеде сите одликувања на обесчестениот поранешен шпански крал Хуан Карлос

А1он
Градскиот Совет на Барселона денеска донесе одлука да ги одземе сите официјални одликувања доделени од тој град на поранешниот шпански крал Хуан Карлос, откако тој
Свет

Поранешниот шпански крал Хуан Карлос ја напушта земјата по обвинувањата за корупција

А1он
Поранешниот крал на Шпанија Хуан Карлос Први го известил неговиот син, кралот Фелипе Шести, дека ќе ја напушти државата и ќе живее во друга земја,
Свет

Шпанскиот Парламент одбива да отвори истрага против поранешниот крал Хуан Карлос

А1он
Шпанскиот Парламент, по вторпат во последните две години, го одби барањето на неколку партии да се отвори истрага на деловните активности на поранешниот крал Хуан