hrizostom

Регион

Новиот поглавар на СПЦ Хризостом примен во болница со Ковид-19, откако денеска служел литургија

А1он
Mитрополитот дабробосански на Српската православна црква, Хризостом, кој до избор на нов патријарх е вршител на должноста поглавар на СПЦ, денеска бил примен во белградска