hotelierstvo

Економија

ХОТАМ: Секторот е во криза, неопходна е помош од државата

А1он
Хотелските капацитети на охридско-струшката ривиера се со минимална исполнетост. Хотелиерите чекаат одговори од релевантните институции околу правилата за дочек на Нова година за да знаат
Економија

Турски „Лимак“ го отвори хотелот со пет ѕвезди во центарот на Скопје

А1он
Во центарот на Скопје под слоганот „Круната на Скопје“ почна со работа хотелот со пет ѕвездички Лимак Скопје Хотел. Хотелот е дел од големата мултифункционална
Економија

Објавен јавниот повик за хотелиерите во чии објекти ќе летуваат работниците со ниски приходи

А1он
Министерството за економија денеска го објави јавниот повик на кој треба да се пријават заинтересираните хотелиери во чии угостителски објекти ќе може да летуваат работниците