hamza bin laden

Свет

САД нудат милион долари за пронаоѓање на Хамза, синот на Осама бин Ладен

А1он
Американскиот Стејт департмент објави дека нуди награда до еден милион долари за информации што ќе доведат до апсење на Хамза бин Ладен, син на убиениот